Darts / 【harrows】BLACKICE90% Polar
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The ICE is an advanced barrel that allows your fingers to grip the ball precisely without slipping through.
The black coating gives a luxurious feel without sacrificing the grip of [GLACIER], [POLAR] and [ARCTIC].
The black coating increases the sense of luxury!
The laser engraving is also in gold, giving it the image of a "mature dart".
I'm sure you'll agree.
Length: 40mm
Weight: 16g
Maximum diameter: 8.0mm
Material: 90% tungsten
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
DYNASTY
KATANA -KIKUICHIMONJI- 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LaniKaiLa DIND MAYUMI OUCHI MODELJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW CRYSTAL LINE "ATHOTHIS"JPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
DYNASTY
A-FLOW CRYSTAL LINE GALE2 2BA 21gJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
3g design Factory
tgp5113 LJPY 4,583 ( USD 28.87 )
-
3g design Factory
tgp5111 SJPY 4,583 ( USD 28.87 )