Darts / 【BULL'S STAR】LEGACY SERIES HOSHINO
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Bulls Star Darts |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Mitsumasa Hoshino Model Items
-
TARGET
TEAM PRO MITSUMASA HOSHINO BRASS 12BA 17g 180054JPY 3,199 ( USD 20.35 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 10 MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA 210400JPY 17,800 ( USD 113.25 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 10 MAX MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA 210426JPY 17,800 ( USD 113.25 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 11 MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA 210472JPY 24,800 ( USD 157.79 )
-
8FLIGHT
Mitsumasa Hoshino model Doric Shaft clear blue 32mmJPY 880 ( USD 5.59 )
-
Portrait in Darts
piv1001JPY 6,090 ( USD 38.75 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )