Darts / 【MONSTER】CROSS
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
TARGET
COLOURS Blue 210123JPY 5,500 ( USD 34.63 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model Black 2BA 21g 210142JPY 7,599 ( USD 47.86 )
-
MONSTER
VENADO Kumi Yokoyama Model 2BA 18gJPY 9,982 ( USD 62.86 )
-
TARGET
TAKOMA WALLET 125821JPY 2,380 ( USD 14.98 )
-
MONSTER
DAISY Nami Watanabe Model No.5 19gJPY 9,982 ( USD 62.86 )
-
MONSTER
FLAREJPY 9,574 ( USD 60.29 )