Darts / 【unicorn】Golden unicorn Bob Anderson 20g No03017
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.8g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
BOB ANDERSON Model Items
-
unicorn
Golden unicorn Bob Anderson 18g No03016JPY 8,171 ( USD 51.99 )
-
UNICORN
WolrdChampion BOB ANDERSON STEEL 22g No.10180JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
unicorn
Silver Star Bob Anderson 17g No3216JPY 5,029 ( USD 31.99 )
-
UNICORN
WolrdChampion BOB ANDERSON STEEL 24g No.10181JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
unicorn
Golden unicorn Bob Anderson 20g No03017JPY 8,171 ( USD 51.99 )
-
unicorn
World Champion Bob Anderson 18g No03107JPY 5,971 ( USD 37.99 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )