Darts / 【Samurai】3 Silver
( 3 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Samurai |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The center of gravity is slightly in the front.
The front vertical line is designed to allow the player to push straight out without getting caught on the fingers.
Japan Review
3.00
3 Reviews
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
3 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2012-03-07
Standard straight barrel.
It has no habit and is easy to throw.
3 people found this helpful
2012-03-07
I think it is a simple straight barrel. I think it is easy to throw and flies well.
0 people found this helpful
2012-03-08
It is a torpedo barrel, so the flight is excellent. It is recommended for beginners because it flies easily. The shark cut feels great on the finger!
0 people found this helpful
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )