Darts / 【CORE DARTS】SHOGO (ACUTE)
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | CORE DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 4BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 157.85 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/13 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Shogo Yokumoto Model Items
-
Fit Flight
Shogo Yokumoto Model ver.3 W-ShapeJPY 970 ( USD 6.13 )
-
Fit Flight Air
fif1283 W ShapeJPY 880 ( USD 5.56 )
-
King’s JAPAN
Transfix OriensII No.5JPY 38,500 ( USD 243.89 )
-
King’s JAPAN
Premium Edition Oriens Shogo Yokumoto modelJPY 25,500 ( USD 161.54 )
-
CORE DARTS
SHOGO (ACUTE)JPY 16,761 ( USD 106.18 )
-
King’s JAPAN
Second Edition90 Oriens III Yokumoto Shogo ModelJPY 11,700 ( USD 74.11 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.58 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.49 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.32 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.49 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.55 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.59 )