Darts / 【Ultima】H2 DEMOLITION
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | ULTIMA DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Hiroshi Hatakenaka Model Items
-
Ultima
H2 SUPREMACY 2BAJPY 13,750 ( USD 86.15 )
-
Ultima
H2 REVIVE (STEEL)JPY 13,445 ( USD 84.24 )
-
Ultima
H2 DEMOLITION STEELJPY 13,750 ( USD 86.15 )
-
Flight-L
Hiroshi Hatakenaka Model ver.1 Shape ClearWhiteJPY 880 ( USD 5.51 )
-
Ultima
H2 DEMOLITIONJPY 13,445 ( USD 84.24 )
-
Bull's Fighter
Tungsten90% H2 Hiroshi Hatakenaka ModelJPY 10,165 ( USD 63.69 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )