Darts / 【unicorn】Maestro Kevin Painter 20g No3170
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 42.4mm |
| Weight (barrel Only) | 17.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Kevin Painter Model Items
-
unicorn
Maestro Golden Kevin Painter 20g No3069JPY 7,543 ( USD 47.50 )
-
unicorn
Maestro Kevin Painter 18g No3169JPY 5,657 ( USD 35.62 )
-
unicorn
Maestro Premier Kevin Painter 18g Black No.4180JPY 14,562 ( USD 91.70 )
-
unicorn
Maestro Premier Kevin Painter model 22g STEEL No.11020JPY 8,905 ( USD 56.07 )
-
unicorn
Maestro Premier Kevin Painter model 20g STEEL No.11019JPY 8,905 ( USD 56.07 )
-
unicorn
Maestro Golden Kevin Painter 18g No3068JPY 7,543 ( USD 47.50 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )