Darts / 【Joker Driver】EXTREME THUNDERBOLT 2BA
( 1 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
A new Japanese standard created by JOKERDRIVER.
The synergistic effect of this shape and cut shows an unknown destructive power.
The length of the cut part at the back of the barrel is 15.08mm.
[Spec] Length: 40.5mm
Length:40.5mm
MaxDia:7.6mm
Weight: 17.5g
Material : TUNGSTEN95
Contents
Barrel x 3
Zero Flight x 3
Zero Shaft x 3
Tip x 3
Japan Review
5.00
1 Reviews
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2020-11-30
This is the first time I bought a JOKER DRIVER barrel here, which is a high-end barrel. You can't tell from the appearance, but the texture is totally different from other barrels. The other thing is that it gets dull as I use it, but JOKER barrels don't get dull. Royal barrels in both weight and maximum diameter.
2 people found this helpful
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TRIPLEIGHT
effort3 plane Akihiko Owaku Model 2BA 18gJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
CAMEO
FINAL PIECE BLACKJPY 4,708 ( USD 29.95 )
-
Harrows
has2112JPY 770 ( USD 4.89 )
-
harrows
PRIME flight 7520JPY 489 ( USD 3.11 )
-
L-Flight
PRO Deta Hedman Model Ver.3 Shape KAMI MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TIGA
OWLSOME2 HEDY WONG Model Limited EditionJPY 14,850 ( USD 94.47 )