Darts / 【TARGET】POWER-9FIVE STEEL 22g 200100
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.85mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
PHIL TAYLOR'S 95% Tungsten DARTS
STEEL 22g
The pixel cut that Phil Taylor himself praised so much is arranged in his favorite blue Azure style.
This is the steel tipped barrel that he actually uses in his matches.
(His spec weight: 26g).
Specifications
Material: 95% Tungsten
Length: 41mm
Maximum diameter: 7.85mm
Weight: 22g
Standard: Hard
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER-8ZERO BLACK TITANIUM straight 2BA 19g 200245JPY 8,800 ( USD 55.99 )
-
TARGET
POWER G9 PRO.ULTRA Standard 336770JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Intermediate Black 410124JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
taf0412 ShapeJPY 360 ( USD 2.28 )
-
TARGET
POWER-BOLT STEEL 22g 200280JPY 2,000 ( USD 12.72 )
-
TARGET
taf0414 ShapeJPY 360 ( USD 2.28 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )