Darts / 【TARGET】POWER-9FIVE STEEL 24g 200110
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.85mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
PHIL TAYLOR'S 95% Tungsten DARTS
STEEL 24g
The pixel cut that Phil Taylor himself praised so much is arranged in his favorite blue Azure style.
This is the steel tipped barrel that he actually uses in his matches.
(His spec weight: 26g).
Specifications
Material: 95% Tungsten
Length: 41mm
Maximum diameter: 7.85mm
Weight: 24g
Standard: Hard
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
taf0412 ShapeJPY 360 ( USD 2.26 )
-
TARGET
POWER INK BUNDLE Standard 3set 337350JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
K-FLEX PHIL TAYLOR Model Standard Medium Black 410146JPY 2,480 ( USD 15.60 )
-
TARGET
POWER G10 PRO.ULTRA Kite 3set 336920JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
POWER G7 PRO.ULTRA TEN-X 335570JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
POWER G10 PRO.ULTRA Shape 3set 336900JPY 800 ( USD 5.03 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )