Darts / 【TARGET】POWER-9ZERO Straight STEEL 24g 200160
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.85mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
PHIL TAYLOR'S 90% Tungsten DARTS
STEEL 24g
The steel tipped barrel that Phil Taylor has been using for many years is now available as a reissue.
The legendary barrel has been updated with new details and finished with Target's original chrome coating.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 50.85mm
Maximum diameter: 7.0mm
Weight: 24g
Standard: Hard
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER-BOLT STEEL 22g 200280JPY 2,000 ( USD 12.72 )
-
TARGET
POWER G7 PRO.ULTRA TEN-X 335570JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
taf0414 ShapeJPY 360 ( USD 2.28 )
-
TARGET
POWER G9 PRO.ULTRA Standard 336770JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Intermediate Black 410124JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
8FLIGHT
PHIL TAYLOR Model Slim Black 400092JPY 935 ( USD 5.94 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )