Darts / 【TARGET】POWER 8ZERO torpedo BLACK TITANIUM PHIL TAYLOR'S 80% 2BA 18g 200243
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.5mm |
| Weight (barrel Only) | 16.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.45mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
PHIL TAYLOR'S 80% Tungsten DARTS
BLACK TITANIUM
New weight is added to the entry model series named after the world champion.
The black titanium coated model also comes with a new design to give you more choices.
POWER 8ZERO BLACK TITANIUM SOFT 18g
Material: 80% Tungsten
Length:50.5mm
Maximum Diameter:6.45mm
Barrel Weight:16.3g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER-8ZERO BLACK TITANIUM straight 2BA 19g 200245JPY 8,800 ( USD 55.82 )
-
TARGET
taf0412 ShapeJPY 360 ( USD 2.28 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Medium Black 410125JPY 2,480 ( USD 15.73 )
-
TARGET
POWER INK FLIGHT & SHAFT KIT intermediate 3set 420008JPY 1,780 ( USD 11.29 )
-
TARGET
K-FLEX PHIL TAYLOR Model Standard Short Black 410144JPY 2,480 ( USD 15.73 )
-
TARGET
POWER-9FIVE PHIL TAYLOR'S GEN-2 ORIGINAL 2BA 18g 200135JPY 16,500 ( USD 104.68 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )