Darts / 【TARGET】POWER-8ZERO Straight 2BA 18g 200240
( 1 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
PHIL TAYLOR'S 80% Tungsten DARTS
SOFT 18g
Modified the barrel that Phil Taylor has been using for many years as an entry model.
Black coating is applied to the inside of the cut to make it an orthodox and premium barrel.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length: 45mm
Maximum Diameter:6.35mm
Weight: 15.5g
Standard: 2BA
Japan Review
4.00
1 Reviews
|
|
0 |
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2014-03-07
It is a straight barrel of the royal road.
The cut is not too shallow and not too deep, and the pullout is quite good.
It is recommended for those who use a straight barrel for the first time because it is neither good nor bad and has no characteristics.
6 people found this helpful
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER 9FIVE PHIL TAYLOR model GEN-11 SWISS POINT 24g 190293JPY 18,800 ( USD 118.39 )
-
TARGET
K-FLEX PHIL TAYLOR Model Standard Short Black 410144JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
POWER G9 PRO.ULTRA TEN-X 336790JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
taf0412 ShapeJPY 360 ( USD 2.26 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Intermediate Black 410124JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
POWER INK FLIGHT & SHAFT KIT intermediate 3set 420008JPY 1,780 ( USD 11.20 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )