Darts / 【Joker Driver】EXTREME WILDCAT No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Chiaki Motono Model Items
-
Flight-L
Chiaki Motono Model shape MIXJPY 840 ( USD 5.34 )
-
DMC
BATRAS bts Sabre "Chiaki" Parts W FRONT 21.5sJPY 7,700 ( USD 48.99 )
-
Flight-L
Chiaki Motono Model shape redJPY 840 ( USD 5.34 )
-
COSMODARTS
CHIAKI MOTONO Chiaki Motono ModelJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
Flight-L
Chiaki Motono Model shape yellowJPY 840 ( USD 5.34 )
-
DMC
Cobra Mark II KAI Chiaki SP 2BAJPY 12,980 ( USD 82.58 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
UNICORN
HD2 DARTBOARD NUMBERS Green No.7982JPY 1,426 ( USD 9.07 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 10 MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA S-DARTS LIMITED EDITION 210401JPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
TARGET
PRO GRIP EVO Aluminium SHAFT SHORT Green 380082JPY 650 ( USD 4.13 )
-
taa1111 JPY 1,900 ( USD 12.08 )
-
TARGET
KAZE SERIES CEROS 02 SWISS POINT 21g 190565JPY 30,800 ( USD 195.97 )
-
Fit Flight Air
Mana KAWAKAMI Model ver.4 Shape ClearJPY 970 ( USD 6.17 )