Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE THE EAGLEⅡ LARRY BUTLER MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Shark Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 55.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A-Flow's longest barrel.
The unparalleled length and weight of this barrel gives it tremendous performance.
It flies in a straight line, the arrow speed shifts to top speed right after release, and the length and shape provide excellent stability.
The simple cut of the barrel has been adjusted to accommodate a variety of grips, creating a seamless straight barrel.
Specifications
Material : Tungsten 95
Length : 55.0mm
Maximum Diameter : 6.5mm
Weight : 21.0g (barrel only)
Standard : 2BA
Set Contents
Shaft : LARO
Tip : LIP POINT
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
Larry Butler Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW Larry Butler model STEELJPY 9,982 ( USD 63.51 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"THE EAGLE3"Larry Butler Model 2BAJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"THE EAGLE3"Larry Butler Model STEELJPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE THE EAGLEⅡ LARRY BUTLER MODEL No.5JPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"THE EAGLE3"Larry Butler Model 2BAJPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
DYNASTY
dnd0151 Tungsten 90%超過 StraightJPY 13,037 ( USD 82.95 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
BUSINESS CASE PRO3 MonoJPY 3,800 ( USD 24.17 )
-
Harrows
ALAMO VS2 Short YellowJPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
DMC
Sabre Sunny SP2 Mitsuhiko Tatsunami Model Gold SteelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
TARGET
POWER 80 SILVER SWISS PPOINT 23g 190170JPY 8,800 ( USD 55.99 )
-
SHADE
PLAYER fan 2024 Mikuru Suzuki&Keita Ono&Haruki MuramatsuJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
Harrows
SUPERGRIP FUSION SHAFT Black/OrangeJPY 990 ( USD 6.29 )