Darts / 【MONSTER】MARK Ⅱ No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Wing Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
MONSTER
THE WORKS GLOBAL WORKS Division KAMUI STEELJPY 8,800 ( USD 55.99 )
-
MONSTER
JAVAN MASA LUI&HEDY WONG Model GoldCoating STEEL 22gJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
DMC
Falcon2 Acute 18gJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
Harrows
IMPERIAL DIAMOND Steel 21gRJPY 18,000 ( USD 114.53 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS GENERATION 2 SCOTT WILLIAMS MODEL SWISS POINT 23g 190430JPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
harrows
HEAVY METAL 1023JPY 489 ( USD 3.11 )