Darts / 【MONSTER】MARK Ⅱ STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Wing Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.4g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
darts on
darts case WhiteJPY 2,722 ( USD 17.31 )
-
harrows
PRIME flight 7515JPY 489 ( USD 3.11 )
-
L-Flight
flf3429 ShapeJPY 906 ( USD 5.76 )
-
UNICORN
MAESTRO DIMITRI VAN DEN BERGH MODEL Steel 22gJPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Yukie SakaguchiJPY 5,000 ( USD 31.81 )
-
TARGET
975 03 Swiss Point 23g 190074JPY 26,950 ( USD 171.47 )