Darts / 【TARGET】POWER-BOLT 2BA 18g 200300
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 49.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
PHIL TAYLOR'S BRASS DARTS
SOFT 18g
Phil Taylor's brass darts are now available.
Phil Taylor's package brass darts with impact!
Includes POWER logoed flights and portable, easy to carry plastic case
Specifications
Length: 49mm
Maximum diameter: 8.5mm
Weight: 16g
Contents
Barrel x 3
Pro Grip Shaft x 3
POWER Flight x 3
Tips x 3
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER G10 PRO.ULTRA Kite 3set 336920JPY 800 ( USD 5.09 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Intermediate Black 410124JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
8FLIGHT
PHIL TAYLOR Model Tear Drop Black 400091JPY 935 ( USD 5.94 )
-
TARGET
POWER-9FIVE PHIL TAYLOR'S GEN-2 ORIGINAL 2BA 18g 200135JPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TARGET
taf0414 ShapeJPY 360 ( USD 2.28 )
-
TARGET
POWER-8ZERO BLACK TITANIUM straight 2BA 19g 200245JPY 8,800 ( USD 55.99 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )