Darts / 【DMC】dmd0760 Tungsten 90% Torpedo
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
This is a limited edition gold color version! This is only available for esdarts.
The center of gravity is brought forward slightly, so you can enjoy a comfortable flight.
The DMC Steel Tip Series has the same outline as the Soft Tip Series, but with the same feel.
The DMC Steel Tip Series was developed with the concept of maintaining the same feel and grip as the Soft Tip Series.
All of them are original and produced in Japan. Our commitment to precision has been passed down to the Steel Tip Series.
Specifications
Length: 43.0mm
Diameter: 7.1mm
Weight: 21g
Standard: Hard
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.54 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )