Darts / 【JOKER DRIVER】EXTREME TOM CAT No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Triple ring cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.8mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Toyokazu Shibata Model Items
-
JOKER DRIVER
EXTREME TOM CAT No.5JPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
ULTIMA DARTS
RAGNAROK Toyokazu Shibata Model 2BA 18.5gJPY 13,750 ( USD 87.48 )
-
L-Flight
PRO Toyokazu Shibata Model ver.2 teardrop MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
JOKER DRIVER
EXTREME APEX Toyokazu Shibata Model SteelJPY 22,000 ( USD 139.97 )
-
MIRARCH
Bahamut ZERO Type1 Torpedo Toyokazu Shibata Model 19.8gJPY 13,800 ( USD 87.80 )
-
L-Flight
PRO Toyokazu Shibata Model ver.2 shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )