Darts / 【COSMODARTS】Shintaro
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Shintato Inoue Model Items
-
Fit Flight Air
fif1312 ShapeJPY 880 ( USD 5.51 )
-
COSMODARTS
ShintaroJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
Fit Flight AIR
Shintaro Inoue Model ver.2 ShapeJPY 970 ( USD 6.07 )
-
Fit Flight
Shintaro Inoue Model ver.2 ShapeJPY 870 ( USD 5.44 )
-
COSMODARTS
ShintaroJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL SHINTARO SuperJPY 29,700 ( USD 186.09 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
TRiNiDAD×SANGREAL
Valz S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,800 ( USD 99.00 )