Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE WAVE RIDER STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Graceful aiming and hitting - [WAVE RIDER] that corresponds to any style of play.
Delicate cut interweaving multiple layers like a ripple, even with a soft grip is outstanding sense of hold of the barrel, and
When releasing the barrel, the power will not be released and it will be able to feed smoothly.
The prominent W-WAVE in the center of the barrel is easy for the finger to detect, and enhances the stability of the grip.
In addition, it has become an impeccable finish that also calculates the synergy effect with the main cut.
Specifications
Material : Tungsten 95
Length : 43.0mm
Maximum Diameter : 6.8mm
Weight : 21.0g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Flight : Dee.flight
Mayumi Ouchi Model Items
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE Mayumi Ouchi modelJPY 3,700 ( USD 23.30 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WAVE RIDER SWELL"PROFESSIONAL MAYUMI OUCHI MODEL 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW LaniKaiLa 80 Mayumi Ouchi ModelJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WAVE RIDER Maneuver" MAYUMI OUCHI MODELJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LaniKaiLa Mayumi Ouchi Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LaniKaiLa Mayumi Ouchi Model SteelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )