Darts / 【DYNASTY】A-FLOW LaniKaiLa 80 Mayumi Ouchi Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Micro sharks are applied to the steeply angled taper area at the very back of the barrel, designed to push the darts out firmly from the back of the barrel.
The large wing cut in the front area tightens the form and creates a beautiful dart with a green line.
Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.5mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mayumi Ouchi Model Items
-
L-Flight
flf1521 ShapeJPY 850 ( USD 5.34 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WAVE RIDER SWELL"STANDARD MAYUMI OUCHI MODEL 2BA 2BAJPY 9,799 ( USD 61.66 )
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE Mayumi Ouchi modelJPY 3,700 ( USD 23.27 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LaniKaiLa FLAT MAYUMI OUCHI MODELJPY 15,800 ( USD 99.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WAVE RIDER Maneuver" MAYUMI OUCHI MODELJPY 15,800 ( USD 99.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LaniKaiLa DIND MAYUMI OUCHI MODELJPY 15,800 ( USD 99.42 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )