Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE TWINFLAME FANG Yukihiko Kiyama MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Easy to handle weight, length, diameter and stepped front aperture for comfortable fit.
Tapered ring cut at the rear end, so you can feel more clear feeling of feeding.
Effective in slow fishing, each cut part works effectively to feed a target line firmly
Specifications
Material : Tungsten 90
Length : 43.0mm
Maximum diameter : 7.5mm
Weight : 16.5g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO 260
Tip : LIP POINT
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
Yukihiko Kiyama Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
RIDGE POINT BLACK 38mmJPY 1,408 ( USD 8.95 )
-
SHADE
STAY WILD T-shirt Kenichi Ajiki model navy XLJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
JERZEES x COSMO DARTS Half zip seatshirts black L JPY 6,380 ( USD 40.59 )
-
DYNASTY
KATANA ORTEGA2 Nobuhiro Yamamoto Model No.5JPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
one80
Night Hunter Silence Steel 24gJPY 12,100 ( USD 76.98 )