Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE BABE Akiho Konno Model
( 1 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 36.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.2mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The best of cute barrel with ultra thin cut.
The ultra-thin cut that was created through a lot of trial and error has completed a bullet shaped barrel that can be used in a variety of styles.
The barrel has a short range body that is easy to grasp and tapers at a solid angle.
The body is tapered at a solid angle, making it easy to grip and control, unrivaled by other bullet barrels.
This is the ultimate short barrel that can be used for push, swing or any style.
Specifications
Material : Tungsten95
Length : 36.0mm
Maximum Diameter : 8.2mm
Weight : 17.2g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Tip : LIP POINT
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
Japan Review
5.00
1 Reviews
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2015-09-05
It is a barrel that is easy to throw at a quick glance.
In terms of shape and numerical weight, it is the same as Trinidad's Duran 2, only 0.2g heavier.
If you like short torpedo, I think this is the barrel for you.
8 people found this helpful
Akiho Konno Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE COATING "BABE ZERO"KONNO AKIHO MODEL 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
Flight-L
Akiho Konno Model ver.3 Shape WhiteJPY 880 ( USD 5.54 )
-
L-Flight
flf6112 ShapeJPY 750 ( USD 4.71 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT "BABE2" Akiho Konno ModelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
L-Flight
flf1492 ShapeJPY 764 ( USD 4.80 )
-
L-Flight
flf6111 ShapeJPY 820 ( USD 5.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )

![[3位]【ダイナスティー「ベイブ 今野明穂モデル」】](https://gigaplus.makeshop.jp/sdarts/project/doty1512/img/img01_03_sp.png)

