Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE COATING "BABE ZERO"KONNO AKIHO MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
-Targeted by ZERO CUT
The taper angle that continues from the maximum diameter of 7.8mm to the back of the barrel rides your finger and carries the dart to the target.
The main cut is made up of [ZERO CUT], which eliminates the need for a normal cut and makes it easier to fly.
The main cut is made of [ZERO CUT] to reduce the misalignment and to specialize in [aiming].
The delicate grip and the feeling of release you get when you release the barrel is unmatched by any other barrel.
Only one ring cut is engraved on the barrel to limit the grip area so that you can unconsciously grip a certain position.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 38.0mm
Maximum diameter : 7.8mm
Weight : 16.5g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Tip : Premium Lippoint
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
Akiho Konno Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT "BABE2" Akiho Konno ModelJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
Flight-L
Akiho Konno Model ver.3 Shape RedJPY 990 ( USD 6.28 )
-
L-Flight
flf1492 ShapeJPY 764 ( USD 4.84 )
-
L-Flight
flf6112 ShapeJPY 750 ( USD 4.75 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE COATING "BABE ZERO"KONNO AKIHO MODEL 2BAJPY 12,800 ( USD 81.21 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BABE ZERO"KONNO AKIHO MODEL 2BAJPY 9,799 ( USD 62.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
TARGET
PYRO3 Mitsumasa Hoshino Model GHOST LIMITED EDITIONJPY 23,223 ( USD 147.34 )
-
UNICORN
WolrdChampion Raymond van Barneveld Phase 1 2BA 19g No.04038JPY 12,223 ( USD 77.55 )
-
MONSTER
INTRUDER blue 2BAJPY 12,100 ( USD 76.76 )
-
TARGET
VISION FLIGHT Mitsumasa Hoshino Model 118970JPY 275 ( USD 1.73 )
-
King’s JAPAN
Second Edition95 Kings3JPY 14,000 ( USD 88.82 )