Darts / 【UNICORN】PURIST Phil Taylor Model Phase 5 BLACK 90%TUNGSTEN 26g No.27055
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 40.89mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Maximum Diameter | 7.87mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER INK BUNDLE Standard 3set 337350JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Short Black 410123JPY 2,480 ( USD 15.60 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Intermediate Black 410124JPY 2,480 ( USD 15.60 )
-
TARGET
POWER-BOLT STEEL 22g 200280JPY 2,000 ( USD 12.58 )
-
TARGET
POWER G10 PRO.ULTRA Standard 3set 336890JPY 800 ( USD 5.03 )
-
8FLIGHT
PHIL TAYLOR Model Tear Drop Black 400091JPY 935 ( USD 5.87 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
one80
Nasir Bomba model 2BA 20gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
one80
S-Bite S-B1 Steel 22gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
Winmau
Prism Flights No.6915-002JPY 357 ( USD 2.24 )
-
unicorn
Phil Taylor model Phase 3 Purist Curve No.3120JPY 6,914 ( USD 43.50 )
-
UNICORN
THE POWER Phil Taylor Model Phase 5 ROSSO 90%TUNGSTEN STEEL 26g No.27067JPY 18,333 ( USD 115.36 )