Darts / 【TARGET】BRASS ADRIAN LEWIS SILVER JACKPOT 2BA 18g 100540
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Brass |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.5mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
SOFT TIP
Adrian Lewis brand new brass darts (soft tip) set for beginners.
Based on the player's own tungsten model, a tungsten-look dark silver coating has been applied.
Specifications
Length: 50.5mm
Maximum Diameter:8.0mm
Weight:Approx. 16g
Please understand that there is a tolerance due to the characteristics of the product.
Please note that due to the nature of the product, tolerances may occur, and we would appreciate it if you could consider the size as a guide.
According to Target Sports Japan Branch
Contents
Barrel x 3
Flight x 3
Shaft x 3
Tip x 3
ADRIAN LEWIS Model Items
-
TARGET
JACKPOT ADRIAN LEWIS MODEL 80% STEEL 26g 101332JPY 6,926 ( USD 43.94 )
-
TARGET
ADRIAN LEWIS Model BLACK Swiss Point 24g 190166JPY 13,300 ( USD 84.38 )
-
TARGET
JACKPOT ADRIAN LEWIS MODEL 80% 2BA 18g 101333JPY 6,926 ( USD 43.94 )
-
CONDOR
AXE THE CONQUEROR Adrian Gray Model Standard Long BlackJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
TARGET
JACKPOT Adrian Lewis Model JP EDITION SOFT TIP 122346JPY 12,223 ( USD 77.55 )
-
TARGET
ADRIAN LEWIS Model BLACK 2BA 210182JPY 13,300 ( USD 84.38 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )