Darts / 【TARGET】ADRIAN LEWIS Model BLACK Swiss Point 22g 190165
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
BLACK EDITION of Adrian Lewis' legitimate successor barrel
The combination of CNC milling cut and radial grooves provides a stronger grip.
The entire barrel is coated with a black PVD coating and the grooves are coated with a blue coating to create a brightly colored straight barrel.
Adrian 'Jackpot' Lewis is aiming for his third world championship with this barrel!
*SWISS POINT will be used for the STEEL barrel.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
■Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
ADRIAN LEWIS Model Items
-
TARGET
ADRIAN LEWIS model GEN-4 steel 26g 190025JPY 10,000 ( USD 62.61 )
-
TARGET
ADRIAN LEWIS Model BLACK Swiss Point 22g 190165JPY 13,300 ( USD 83.27 )
-
TARGET
JACKPOT ADRIAN LEWIS MODEL 80% STEEL 26g 101332JPY 6,926 ( USD 43.36 )
-
TARGET
ADRIAN LEWIS Model BLACK 2BA 210182JPY 13,300 ( USD 83.27 )
-
TARGET
ADRIAN LEWIS model GEN-4 2BA 18g 210011JPY 10,000 ( USD 62.61 )
-
TARGET
JACKPOT ADRIAN LEWIS MODEL 80% 2BA 18g 101333JPY 6,926 ( USD 43.36 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )