Darts / 【TARGET】POWER-8ZERO BLACK TITANIUM straight STEEL 21g 200205
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 55.95mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
PHIL TAYLOR'S 80% Tungsten DARTS
STEEL 21g
BLACK TITANIUM
The same barrel that Phil Taylor has been using for years, but modified as an entry model.
This is the black titanium version of the Power 8ZERO.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length: 55.95mm
Maximum Diameter:6.35mm
Weight:21g
Standard:Hard
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Medium Black 410125JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
POWER INK BUNDLE Standard 3set 337350JPY 800 ( USD 5.09 )
-
TARGET
POWER G7 PRO.ULTRA TEN-X 335570JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
POWER INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420009JPY 1,780 ( USD 11.33 )
-
TARGET
POWER-8ZERO BLACK TITANIUM straight 2BA 19g 200245JPY 8,800 ( USD 55.99 )
-
8FLIGHT
PHIL TAYLOR Model Slim Black 400092JPY 935 ( USD 5.94 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
FLAGS
Blanket BlackJPY 1,900 ( USD 12.08 )
-
TARGET
BLACK MARQUE RENEGADE 4.0 Jun Kawashima Model SWISS POINT 25g 190580JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
Hyper electra
O_hana Momoka Makino ModelJPY 15,000 ( USD 95.44 )
-
L-Flight
flf3420 ShapeJPY 906 ( USD 5.76 )
-
COSMODARTS
Darts T-shirt CODE METAL SJPY 10,780 ( USD 68.58 )
-
TARGET
BLACK MARQUE DRAGON GEN2 Leslie Lee Model 210289JPY 13,000 ( USD 82.72 )