Darts / 【UNICORN】Maestro Premier Natural James Wade Model STEEL 20g No.10266
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 53.12mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
James Wade Model Items
-
unicorn
Contender James Wade 20g No3174JPY 5,029 ( USD 31.99 )
-
unicorn
Contender James Wade 18g No3168JPY 5,029 ( USD 31.99 )
-
UNICORN
ULTRA CORE 90% James Wade phase2 No.5124JPY 18,333 ( USD 116.65 )
-
UNICORN
Maestro Premier Natural James Wade Model 20g No.04106JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN JAMES WADE 24G No.27812JPY 13,037 ( USD 82.95 )
-
UNICORN
CODE JAMES WADE Model Steel 20g No.06053JPY 14,000 ( USD 89.07 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
TARGET Nathan Aspinall Model Black 2BA 18g 210153JPY 13,300 ( USD 84.62 )
-
Harrows
AVANTI steel 26gRJPY 13,750 ( USD 87.48 )
-
one80
CHAMELEON EMERALD Steel 22gJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
PteraFactory×S4
BullRanger NeonYellowJPY 715 ( USD 4.54 )
-
MONSTER
moc0052 WhiteJPY 1,813 ( USD 11.53 )
-
COSMODARTS
Darts T-shirt Galaxy 3LJPY 10,780 ( USD 68.58 )