Darts / 【UNICORN】Maestro Premier Natural James Wade Model BLACK STEEL 22g No.10118
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 53.13mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.26mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
James Wade Model Items
-
unicorn
Contender James Wade 20g No3174JPY 5,029 ( USD 31.90 )
-
UNICORN
Maestro Premier Natural James Wade Model Phase 2 STEEL 24g No.11032JPY 12,223 ( USD 77.55 )
-
UNICORN
Maestro Premier Natural James Wade Model STEEL 22g No.10267JPY 12,223 ( USD 77.55 )
-
UNICORN
Maestro Premier Natural James Wade Model STEEL 20g No.10266JPY 12,223 ( USD 77.55 )
-
UNICORN
CODE JAMES WADE Model 2BA No.04265JPY 14,000 ( USD 88.82 )
-
unicorn
2008 Maestro James Wade3193 18gJPY 7,019 ( USD 44.52 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )