Darts / 【UNICORN】Maestro Premier Natural James Wade Model STEEL 24g No.10268
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 53.07mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
James Wade Model Items
-
unicorn
Contender James Wade 18g No3168JPY 5,029 ( USD 31.68 )
-
unicorn
Contender James Wade 20g No3174JPY 5,029 ( USD 31.68 )
-
UNICORN
CODE JAMES WADE Model Steel 22g No.06054JPY 14,000 ( USD 88.20 )
-
UNICORN
Maestro Premier Natural James Wade Model Phase 2 STEEL 24g No.11032JPY 12,223 ( USD 77.01 )
-
unicorn
2008 Maestro James Wade3193 18gJPY 7,019 ( USD 44.22 )
-
UNICORN
CODE JAMES WADE Model Steel 20g No.06053JPY 14,000 ( USD 88.20 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
L-Flight×DYNASTY
PRO NOBU2 NOBUHIRO YAMAMOTO MODEL Slim WhiteJPY 850 ( USD 5.35 )
-
DARTSLIVE
GameCard My Melody Flat kunJPY 2,200 ( USD 13.86 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #048 Cream soda pinkJPY 550 ( USD 3.46 )
-
DYNASTY
DARTSCARD CASE[BK] NabyJPY 1,780 ( USD 11.22 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #047 Half Soba PersonJPY 550 ( USD 3.46 )