Darts / 【JOKER DRIVER】PLATINUM R/C Ray Carver Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
RAY CARVER Model Items
-
TIGA
Tungsten 90% STEEL TIP(Ray Caver Mode)JPY 6,722 ( USD 42.32 )
-
MONSTER
THE RAZOR PRAY CARVER Model STEELJPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
TIGA
tif0053 TeardropJPY 314 ( USD 1.98 )
-
TIGA
FUSION International Razor 23 Ray Carver ModelJPY 19,600 ( USD 123.44 )
-
MONSTER
THE RAZOR PRAY CARVER Model 2BAJPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
TIGA
Tungsten 90% (Ray Caver model)JPY 6,722 ( USD 42.32 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )