Darts / 【Winmau】SIMON WHITLOCK GOLD PLATED 90% 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | WINMAU |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
SIMON WHITLOCK Model Items
-
Winmau
Simon Whitlock model special edition steel 24g 1437-24JPY 11,880 ( USD 74.75 )
-
Winmau
SIMON WHITLOCK GOLD PLATED 90% 24gJPY 10,695 ( USD 67.29 )
-
Winmau
Simon Whitlock model special edition 2BA BW20g FW22g 2435-22JPY 11,880 ( USD 74.75 )
-
Winmau
SIMON WHITLOCK GOLD PLATED 90% 18gJPY 10,695 ( USD 67.29 )
-
Winmau
SIMON WHITLOCK GOLD PLATED 90% 20gJPY 10,695 ( USD 67.29 )
-
Winmau
Rhino Standard Extra Thick Flights No.6905.139JPY 305 ( USD 1.91 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )