Darts / 【UNICORN】ULTRA CORE 90% James Wade phase2 No.5124
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.88mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
James Wade Model Items
-
unicorn
Contender James Wade 20g No3174JPY 5,029 ( USD 31.99 )
-
unicorn
Contender James Wade 18g No3168JPY 5,029 ( USD 31.99 )
-
UNICORN
ULTRA CORE 90% James Wade phase2 No.5124JPY 18,333 ( USD 116.65 )
-
UNICORN
Maestro Premier Natural James Wade Model 20g No.04106JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN JAMES WADE 24G No.27812JPY 13,037 ( USD 82.95 )
-
UNICORN
CODE JAMES WADE Model Steel 20g No.06053JPY 14,000 ( USD 89.07 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-Flight
flf2332 SmallJPY 750 ( USD 4.76 )
-
SOFT DARTS BIBLE vol.24 JPY 1,027 ( USD 6.53 )
-
Harrows
["Aluminum"] has1324 WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
Harrows
WOLFRAM INFINITY 97% TUNGSTEN 23gR STEELTIPJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TARGET
tad1135 Tungsten 90%JPY 12,048 ( USD 76.65 )
-
ULTIMA DARTS
uls2522JPY 387 ( USD 2.45 )