Darts / 【Harrows】RAZR PARALLEL 90% STEEL 28gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 28.0g |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Features SAWTOOTH GRIP with sawtooth teeth.
Straight barrel with strong cut.
PARALLEL is a center of gravity barrel and BULBOUS is a front of gravity barrel.
RAZR PARALLEL 90% 28gR STEELTIP
Specifications
Material:90% Tungsten
Overall Length:52.0mm
Maximum Diameter:7.1mm
Barrel Weight:28g
Standard:Hard
Barrel Match Weight:±0.05g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
DIMPLEX S3 BOMB Steel 23gJPY 12,500 ( USD 79.53 )
-
TARGET
SWISS RVE Point Sliver 40mm 340239JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
JOKER DRIVER
EXTREME SKYRAY 2BAJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
Fit
GEAR Shaft fis8842 ["Normal"] ["Spin"]JPY 1,130 ( USD 7.19 )
-
Edge Sports
Flight Case edc0116 blueJPY 995 ( USD 6.32 )
-
STEAL
stc1413 BrownJPY 2,860 ( USD 18.19 )