Darts / 【G's DARTS】EXCEED2ST Keita Ono Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Keita Ono Model Items
-
DYNASTY×SANGREAL
PRO Keita Ono Model ver.1 Shape MIX S-DARTS Limited EditionJPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS Second edition Keita Ono setJPY 3,980 ( USD 25.32 )
-
SHADE
Player collaboration pin badge Keita OnoJPY 1,500 ( USD 9.53 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS Keita Ono setJPY 7,480 ( USD 47.58 )
-
TARGET
SOLO GENERATION-5 Keita Ono Model S-DARTS 20th Anniversary Limited EditionJPY 14,100 ( USD 89.71 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Keita OnoJPY 5,000 ( USD 31.81 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
D.craft
BARREL EXTENSION8 TUNGSTEN type1JPY 2,800 ( USD 17.82 )
-
JOKER DRIVER
EXTREME SLAMJPY 22,000 ( USD 139.97 )
-
DMC
BATRAS bts Hawk "Masaki" Parts W FRONT 20.7sJPY 7,700 ( USD 48.99 )
-
COSMO DARTS
csp0001 SJPY 3,300 ( USD 20.98 )
-
SHADE
Shunpei Noge Portrait T-SHIRT 2023 White XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
GSD
Natsumi Iwata Collaboration T-shirt with pockets black MJPY 4,000 ( USD 25.45 )