Darts / 【ASTRA DARTS】DRAGOON4 Ryuki Morikubo Model 2BA
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | ASTRA DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.5g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The latest model "DRAGOON 4" by Ryuki Morikubo is now available from the "DRAGOON" series, a challenge for growth and evolution!
This new Steel has the same overall length and maximum diameter as the 2BA model, and the weight has been adjusted to 22.5g with the balance adjusted.
The Dragon Tail Cut in the center area is the main feature, and the Dragon Scale Cut in the rear area is used to stabilize the grip and support stacking from the rear side.
Both the color and performance are more aggressive and delicate than the previous model.
An evolving straight barrel that is concerned with fine-tuning so that the characteristics of Steel can be demonstrated and grow.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 52.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 22.5g(including point)
Standard: Hard
Center of gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Ryuki Morikubo Model Items
-
ASTRA DARTS
DRAGOON4 Ryuki Morikubo Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
DRAGOON3 Ryuki Morikubo Model No.5JPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
ASTRA DARTS
Re:DRAGOON FR RYUKI MORIKUBO MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
Re:DRAGOON FF RYUKI MORIKUBO MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
DARTS DRAGOON PW RYUKI MORIKUBO MODEL 2BA 17.5gJPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
TRIPLEIGHT
ASTRA DRAGOON Coating type Ryuki Morikubo Model 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )