Darts / 【Harrows】RAPIDE 90%TUNGSTEN Style A 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.97mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Rapide darts were developed with the serious darts player in mind.
Two barrel shapes are available, Torpedo and Straight, offering ringed and knurled grips.
Each barrel is precisely machined using the latest technology and finished with a red ring.
The Rapide dart weighs +/- 0.5 grams and comes equipped with a red Supergrip shaft and new Rapide flights.
RAPIDE Style A 18gR
Material: 90% Tungsten
Maximum Diameter: 6.97mm
Length:41mm
Weight: Approx. 16.3g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.98 )