Darts / 【Winmau】PAUL NICHOLSON 90% 2BA 20g No.2063
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | WINMAU |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 43.2mm |
| Weight (barrel Only) | 17.6g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
PAUL NICHOLSON Model Items
-
Winmau
PAUL NICHOLSON 90% STEEL 24g No.1026JPY 7,945 ( USD 49.99 )
-
Winmau
Paul-Nicholson 90% Tungsten 24g No.1403JPY 11,000 ( USD 69.21 )
-
Winmau
PAUL NICHOLSON 90% STEEL 22g No.1026JPY 7,945 ( USD 49.99 )
-
Winmau
Kite Poly Flights No.6400.117JPY 305 ( USD 1.91 )
-
Winmau
PAUL NICHOLSON 90% TUNG ONYX GRIP 20gJPY 9,982 ( USD 62.81 )
-
Winmau
PAUL NICHOLSON 90% ONYX 20gJPY 9,982 ( USD 62.81 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )