Darts / 【Harrows】BLAZE Style A 16gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Stainless |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 14.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Stainless steel darts with superior rust and corrosion resistance.
Ring cuts of different widths are placed in the front of the barrel to make it easier to place your fingers.
Shark cut and ring cut are placed in the center and back of the barrel for a firm grip.
Comes with a Super Grip shaft and 100 micron Marathon flights.
BLAZE Style A 16gR
Material: Stainless Steel
Maximum Diameter: 8.4mm
Length:52mm
Weight: approx. 14.3g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Flight-L×CAMEO
FTB FLIGHT EnglandJPY 914 ( USD 5.80 )
-
Flight-L × CAMEO
GODSEND FLIGHT SHOGIJPY 990 ( USD 6.29 )
-
Flight-L × CAMEO
GODSEND FLIGHT HATSUJPY 990 ( USD 6.29 )
-
one80
Night Hunter Silence 2BA 16gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
one80
BACK TO BASICS JLS 2BAJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
one80
BACK TO BASICS JLS BAS 2BAJPY 11,000 ( USD 69.98 )