Darts / 【Harrows】BLAZE Style A 18gR
( 1 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Stainless |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.9mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Stainless steel darts with superior rust and corrosion resistance.
Ring cuts of different widths are placed in the front of the barrel to make it easier to place your fingers.
Shark cut and ring cut are placed in the center and back of the barrel for a firm grip.
Comes with a Super Grip shaft and 100 micron Marathon flights.
BLAZE Style A 18gR
Material: Stainless Steel
Maximum Diameter: 8.9mm
Length: 54mm
Weight: Approx. 16.3g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
Japan Review
4.00
1 Reviews
|
|
0 |
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2018-02-26
I used it for six months.
Wish it were longer, thinner, looser cut.
It's not bad, but it's a step too far.
4 people found this helpful
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
BULL'S FIGHTER×Flight-L
Flight Shape RedJPY 913 ( USD 5.80 )
-
noa0002 JPY 1,223 ( USD 7.77 )
-
bsa0104 JPY 1,650 ( USD 10.49 )
-
MASTER STROKE
T-shirts SEIGO ASADA Truss Black MJPY 3,565 ( USD 22.68 )
-
Flight-L × CAMEO
GODSEND FLIGHT CHARACTERSJPY 990 ( USD 6.29 )
-
Edge Sports
Master Flight msf5081 StandardJPY 900 ( USD 5.73 )