Darts / 【DMC】Maverick KAI Tomonari SP 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.15mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Tomonari Kurokawa, who has been playing darts for over 20 years and is stoic about his barrels, customized the Maverick as the base.
A grip that is easy to use.
Good grip to keep pushing until the end.
The cut of the barrel is excellent.
After many trials and improvements, the Tomonari SP is now ready for you to try.
Maverick Tomonari SP 2BA
Length:43.00mm
Maximum Diameter:7.15mm
Weight:18.0g
Material:Tungsten90
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Tomonari Kurokawa Model Items
-
DMC
BATRAS bts Maverick "Tomonari" Parts W REAR 20.5sJPY 7,700 ( USD 48.99 )
-
DMC
Maverick Tomonari SP2 Tomonari Kurokawa model No.5JPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
L-Flight
EZ Tomonari Kurokawa Model ver.1 Standard MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DMC
BATRAS bts Maverick "Tomonari" Parts W FRONT 19.75sJPY 7,700 ( USD 48.99 )
-
DMC
Maverick Tomonari SP2 Tomonari Kurokawa model No.5 21ST Anniversary BoxJPY 15,000 ( USD 95.44 )
-
L-Flight
flf1961 ShapeJPY 855 ( USD 5.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #045 Black World No.2JPY 550 ( USD 3.49 )
-
TARGET
ROVE 03 SWISS POINT 22g 190348JPY 23,800 ( USD 151.43 )
-
JOKERDRIVER × Third
TOURNAMENT CASE TYPE-1.5 Black×PurpleJPY 15,400 ( USD 97.98 )
-
COSMO DARTS
Fit Holder Clear YellowJPY 1,250 ( USD 7.95 )
-
DMC
Kfir2 2BA 20gJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
S-DARTS
Conversion Points Brass Gold BlackJPY 440 ( USD 2.79 )