Darts / 【MONSTER】THE WORKS GLOBAL WORKS Division UK EAGLS STEEL 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.4g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Fit
GEAR Shaft fis8832 ["Normal"] ["Spin"]JPY 1,130 ( USD 7.19 )
-
one80
Aaron Morrison Model SteelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
STEAL
stc1414 RedJPY 2,860 ( USD 18.19 )
-
MONSTER
ANASTASIA STEEL GOLD 22gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
MONSTER
80%Tungsten LIGHTNING II STEEL 21gJPY 6,315 ( USD 40.17 )
-
MONSTER×CORE DARTS
Ash Matsumoto Arashi model STEELJPY 10,695 ( USD 68.04 )