Darts / 【Bull's Fighter】Tungsten90% Gemini STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | bull's fighter |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 53.5mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Gemini Gemini Steel
This semi-straight barrel is characterized by its hefty weight and length.
The barrel is engraved with cuts throughout and will not slip out of your hand easily.
The tiered ring cut is designed for easy push off from the back and takes the force well.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Length: 53.5mm
Maximum diameter:7.1mm
Barrel weight:22g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )