Darts / 【Harrows】JOSH PAYNE MAX 180 90% TUNGSTEN 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.32mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The star of the rising PDC, Harrows pro player "Josh Payne" model.
Gold titanium nitride and different pitch ring cuts create a firm grip that fits your fingers.
Barrel match weight +/- 0.05 grams, super grip shaft and 100 micron flights included.
JOSH PAYNE MAX 180 18gR SOFTTIP
Material:90% Tungsten
Length:48mm
Maximum Diameter:6.32mm
Weight:16.5g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
CARRERA AZZURI CORTEX STEEL CX6 23g 101657JPY 15,074 ( USD 95.90 )
-
SHADE
Ryusei Azemoto Support T-SHIRT 2025 Black XXLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
infinity Balance
bracelets GOLD version White LJPY 5,500 ( USD 34.99 )
-
JOKERDRIVER × Third
BOX CASE3 Black×RedJPY 20,350 ( USD 129.48 )
-
L-Flight
flf2075 ShapeJPY 712 ( USD 4.53 )
-
one80
RENEGADE Nicole Regnaud Model Steel 21gJPY 17,600 ( USD 111.98 )