Darts / 【COSMODARTS】CYCLONE Mickey Mansell Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.5mm |
| Weight (barrel Only) | 22.9g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Mickey Mansell's signature barrel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 51.5mm
Maximum Diameter:6.6mm
Weight:22.9g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Mickey Mansell Model Items
-
COSMODARTS
CYCLONE Mickey Mansell Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight Air
Mickey Mansell Model ver.3 Shape DblackJPY 970 ( USD 6.10 )
-
Fit Flight
Mickey MANSELL Model ver.2 Standard RedJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Mickey Mansell Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
Fit Flight Air
Mickey Mansell Model ver.3 Standard DblackJPY 970 ( USD 6.10 )
-
Fit Flight
Mickey MANSELL Model ver.2 Shape RedJPY 870 ( USD 5.46 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )