Darts / 【Harrows】WOLFRAM 97% 21gR STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 97% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.1mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This series is named after the German word Wolfram, the chemical name for tungsten.
This is a high quality dart that contains 97% tungsten, which is made up of a single atomic structure with super strength and perfect weight distribution.
The laser engraved wolfram logo on the barrel is an accent.
WOLFRAM 97% 21gR STEEL
Material: 97% Tungsten
Length:50.1mm
Maximum Diameter:6.0mm
Weight:21g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-STYLE
BULL SHAFT&TIP EXTRACTOR CLEAR PINKJPY 1,210 ( USD 7.68 )
-
one80
FB LEUNG model 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
TRiNiDAD
Locche TYPE2 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
TARGET
RVB 80 Raymond van Barneveld Black Steel 26g 100152JPY 8,400 ( USD 53.44 )
-
L-Flight×D.craft
PRO a bit badJPY 990 ( USD 6.29 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow WillJPY 10,695 ( USD 68.04 )